Glohaven-1
Glohaven-2
Glohaven
Orjini: A.B.D. Michigan

Adı: Glohaven

Ağaç özellikleri: Ağaçları güçlü, orta kuvvette ve yaygın gelişir. Çok verimli bir çeşittir. Ülkemizde şeftali yetiştirilen tüm bölgelerde bilinmektedir.

Meyve yapısı: Meyveleri iri bazende çok iridir. Meyve yuvarlak ve basıktır. Sarı zemin üzerine parlak kırmızıdır. Meyve eti sert.sulu ve oldukça lezzetli bir çeşittir. Çekirdek ete bağlı değildir.

Hasat tarihi: 18 ile 25 Temmuz arasındadır.

Elegant Lady
Orjini: ABD Kaliforniya

Adı: Elegant Lady

Ağaç özellikleri: Ağaç orta kuvvette bir yapıya sahip olup yarı dik gelişme sağlar. Ağaçları standart meyveler oluşturur. Çok verimlidir.

Meyve yapısı: Meyve sarı zemin üzerine sıvama koyu parlak kırmızıdır. Meyveler orta büyüklükte olup çok sert ve dayanıklıdır. Dalında uzun süre bekletilebilir. Meyve eti sarı, orta sulu, lezzetli bir çeşit olup çekirdek ete bağlı değildir.

Hasat tarihi: 10 ile 17 Ağustos arasındadır.

Elegant Lady-1
Elegant Lady-2
Red Elegant-1
Red Elegant-2
Red Elegant
Orjini: Kaliforniya

Adı: Red Elegant

Ağaç özellikleri: Ağaçları orta kuvvette ve yayvan gelişir. Yüksek ve düzenli verime sahiptir. Soğuklama ihtiyacı uzun olduğundan kışı sert geçen bölgeler için uygundur.

Meyve yapısı: Meyve yuvarlak ve hafif basık şekildedir. Meyvesi çok gösterişlidir. Kırmızı kabuk rengine sahiptir. Meyve eti sarı, sert, orta tatlı ve dayanıklı bir çeşittir.

Hasat tarihi: 18 ile 25 Ağustos arasındadır.

Cresthaven
Orjini: Kaliforniya

Adı: Cresthaven

Ağaç özellikleri: Ağaçlan çok güçlü ve yaygın gelişir. Çok verimli bir çeşittir. İlkbahar geç soğuklanndan etkilenmez. Ülkemizde hemen her bölgede yetiştiriciliği bulunmaktadır.

Meyve yapısı: Meyve çok iridir. San zemin üzerine kırmızı parçalı renktedir. Meyve eti sarı, lezzetli, sulu ve tatlıdır. Çekirdek ete bağlı değildir. Depolama süresi uzundur.

Hasat tarihi: 25 Ağustos ile 1 Eylül arasındadır.

Cresthaven-1
Cresthaven-2
Monreo-1
Monreo-2
Monreo
Orjini: ABD Virginia

Adı: Monreo

Ağaç özellikleri: Ağaçları yarı yaygın ve orta kuvvette gelişir. Çok verimlidir. Ülkemizde hemen her yerde yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Meyve yapısı: Meyveler yuvarlak, iri ve tüylüdür. Meyve sarı zemin üzerine parçalı kırmızıdır. Meyve eti sarı, sert ve orta tatlıdır. Çok dayanıklı bir çeşittir. Soğuk hava depolarında uzun süre muhafaza edilebilir.

Hasat tarihi: 3 ile 10 Eylül arasındadır.